Íme 5 válasz arra, hogy mire jó a Földet folyamatosan műholdakkal pásztázni!
1. Mindent megtudunk a Földről: a Sentinel műholdak napi több száz gigabyte adatot és műholdképet továbbítanak a Földről. Ez a hatalmas adatbázis lehetővé teszi, hogy a tudósok és kutatók hozzáférjenek a bolygónk állapotáról szóló részletes és folyamatosan frissülő információkhoz.
2. Meg tudjuk figyelni a természeti jelenségeket: a műholdak segítségével folyamatosan nyomon követhetők a természeti jelenségek, mint a vulkánkitörések, aszályok, gleccserolvadások és a planktonok mozgása. Ez az adatgyűjtés segít a környezeti változások hosszú távú trendjeinek elemzését és az éghajlatváltozás hatásainak megértését.
3. Tudjuk, hogy hol, milyen idő van: a műholdas adatok szinte valós idejű frissítésének köszönhetően az időjárás előrejelzése jelentősen javult. Ez az előrejelzési képesség kulcsfontosságú a mezőgazdaság, a közlekedés és a katasztrófavédelem számára.
4. Kutatás- és innovációtámogatás: az adatbázis mérete és részletessége forradalmi hatással van a tudományos kutatásokra, hiszen egyre pontosabb és részletesebb adatok állnak rendelkezésünkre, amelyek új lehetőségeket nyitnak meg a tudományos kutatásban és a technológiai fejlődésben.
5. Együttműködés az Európai Űrügynökséggel: a Copernikus, lehetővé teszi, hogy a csapatunk együttműködjön a NASA európai megfelelőjével, és a szaktudásunkat a tágabb értelemben vett közösségünk javára fordítsuk.
Összességében a műholdas rendszerek fontos eszközöket jelentenek a Föld megfigyelésében, megértésében és a fenntartható jövő felé vezető úton. Ha többet is hallgatnál a témáról, akkor 12-én jön az Unmute All podcastunk új epizódja!